Aktualności

99 rocznica Powstania Wielkopolskiego w Warszawie

Delegacja Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów w składzie: Zbigniew GAŁKA, Piotr NIEMCZYK i Paweł KULESZEWICZ 28.12.2017r., uczestniczyła na zaproszenie Wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w uroczystych obchodach 99 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Warszawie...

Więcej...

Shooting Trophy w Dan Helder

Na zaproszenie Royal Netherlands Marine Corps (RNLMC), 15-16 grudnia 2017r. delegacja WSAR uczestniczyła w zawodach strzeleckich rezerwistów. Shooting Trophy zorganizowany został, tak jak do tej pory, w bazie holenderskiej marynarki wojennej w Dan Helder...

Więcej...

Zimowy Wielobój Strzelecki z okazji Święta Niepodległości

W sobotę 9. grudnia br. na strzelnicy Magnum w Poznaniu Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów zorganizowało Zawody Strzeleckie dla rezerwistów oraz szkolenie strzeleckie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i akademickich z okazji Święta Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji zdjęciowej oraz do zapoznania się z wynikami z przeprowadzonych zawodów.

Więcej...

Święto Grupy Rekonstrukcji Historycznej Commando

Zaprzyjaźniona z WSAR Swarzędzka Grupa Rekonstrukcji Historycznej Commando, pod przewodnictwem Przemysława KAPTURSKIEGO, zorganizowała 09.12.2017r. w swarzędzkim Ośrodku Kultury patriotyczne spotkanie związane z 30. rocznicą powstania tejże grupy oraz 75. rocznicą powstania I Samodzielnej Kompanii Commando.

 

Więcej...

Szkolenie strzeleckie młodzieży i konkurs historyczny

Rocznice ważnych wydarzeń historycznych owocują w nie mniej ważne przedsięwzięcia z tymi wydarzeniami związanymi, takim pięknym w swej istocie punktem w historii Narodu Polskiego jest Odzyskanie Niepodległości w 1918 roku. Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów postanowiło włączyć się w ten nurt i zorganizowało szkolenie strzeleckie dla uczniów klas mundurowych oraz konkurs historyczny z wiedzy na temat odzyskania niepodległości.

Więcej...

Zimowy Wielobój Strzelecki / Winter Shooting Competition

Już 9 grudnia odbędzie się Zimowy Wielobój Strzelecki z okazji Święta Niepodległości. Zapraszamy do udziału w zawodach!

On 9th of December there will be Winter International Shooting Competition. We invite you to participate in this event!

Więcej...

Święto patrona Edukacji Lubasz

Dziesięć lat temu szkoły prowadzone przez Edukację Lubasz obrały za patrona wybitnego muzyka, polityka i filantropa - Ignacego Jana Paderewskiego, czcząc jego imię zawsze w listopadzie – w kolejną rocznicę urodzin. W bieżącym roku Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów reprezentowali na powyższym święcie Bogumiła i Zbigniew GAŁKA.

Więcej...

XV Międzynarodowy Miting „Patrol POLSKA 2017”

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów z Poznania, przy współudziale Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Poznaniu., na terenie bojowej strzelnicy piechoty "Olszynka" w Biedrusku w dniu 04.11.2017r. przeprowadziło zawody pod nazwą: XV Międzynarodowy Miting „Patrol POLSKA 2017”. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz do zapoznania się z tabelami wyników z zawodów.

Więcej...

Zostań Żołnierzem Sił Powietrznych

18 października w 31 BLT w Poznaniu - Krzesinach odbyło się szkolenie proobronnege młodzieży pod nazwą „Zostań żołnierzem Sił Powietrznych”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej...

Szkolenie proobronne młodzieży i rezerwistów

We wtorek, 03.10.br. Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów przeprowadziło szkolenie ogólnowojskowe młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, połączone z nauką strzelania z broni wojskowej i treningiem strzeleckim dla rezerwistów WSAR. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją.

Więcej...