Aktualności - 2022

Dwunasta edycja szkolenia WSAR - zostań żołnierzem

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - Krzesinach, zorganizowało 12.10 br. kolejne, dwunaste już szkolenie pod nazwą „Zostań Żołnierzem Sił Powietrznych Rzeczpospolitej Polskiej”.

Więcej...

Szkolenie proobronne WSAR dla młodzieży szkolnej

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, we współpracy
z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, przeprowadziło 21.09 br. kolejne szkolenie młodzieży szkolnej z „klas mundurowych” pod nazwą „Dzień szkolenia ogólnowojskowego dla młodzieży szkół średnich i zawodowych”.

Więcej...

XXV Międzynarodowy Miting Patrol "POLSKA 2022"

We invite you to participate in XXV International Meeting Patrol "POLAND 2022"!

Event will be placed in Poznań on November 19th, 2022.


Zapraszamy do wzięcia udziału w XXV Międzynarodowym Mitingu Patrol "POLSKA 2022"!

Zawody odbędą się 19 listopada 2022r. na strzelnicy MAGNUM w Poznaniu.

Więcej...

Strzelcy, kolekcjonerzy i pasjonaci broni historycznej!!!

Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki TARCZA Szamotuły zapraszają na Pierwsze Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu.

Zawody pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego odbędą się w dniu 10.09.2022 na strzelnicy Lizawka w Poznaniu - Antoninku.

Więcej...

Przedwakacyjne szkolenie proobronne WSAR dla młodzieży szkolnej

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, na bazie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zorganizowało 18.05 br. ostatnie w tym roku szkolnym szkolenie pod nazwą „Dzień szkolenia ogólnowojskowego dla młodzieży szkół średnich i zawodowych”.

Więcej...

Wsparcie szkolenia samorządowców z Czerwonaka

13 maja br. na terenie poligonu Biedrusko odbyło się szkolenie proobronne dla blisko 100 pracowników, samorządowców Gminy Czerwonak k/Poznania. Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu zostało zaproszone do współuczestnictwa w zabezpieczeniu szkolenia.

Więcej...

Wiosenne szkolenie proobronne WSAR dla młodzieży w poznańskim CSWLąd

Pierwsze w tym roku szkolenie proobronne młodzieży szkolnej „klas mundurowych” zgromadziło blisko 140 uczniów z następujących szkół: Edukacja Lubasz w Lubaszu, Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu, Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu, Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych w Poznaniu. Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu, przy wsparciu Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zorganizowało 13.04 br. szkolenie pod nazwą „Dzień szkolenia ogólnowojskowego dla młodzieży szkół średnich i zawodowych”.

Więcej...

Kwesta na Ukrainę

Wojna na Ukrainie wywołała masową migrację ludzi zagrożonych utratą zdrowia i życia. Dotychczas najwięcej uchodźców poszukuje wsparcia w Polsce, gdzie znajdują nie tylko tymczasowe mieszkanie, ale również odzież, żywności, rzeczy codziennego użytku i leki.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów odpowiedziało na prośbę oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, o pomoc w przeprowadzeniu kwesty na rzecz wsparcia ludności Ukrainy.

Więcej...

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16:40 od sygnału syren alarmowych dokładnie w godzinę wybuchu powstania przed 103 laty. Miały one szczególny charakter, bo w tym roku po raz pierwszy obchodzone jest nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. To efekt ustawy złożonej przez Andrzeja Dudę na wniosek środowisk wielopolskich. Nowe święto czci rocznicę największego na terenie zaborów zrywu niepodległościowe Powstanie wybuchło 27 grudnia 1918 r. w Poznaniu i było największym zrywem niepodległościowym na terenie zaborów, zwieńczonym zwycięstwem...

Więcej...