20. Internationalen Mannschaftsschießwettkampf oraz 39. Internationale Vergleichsschießen

Grupa strzelecka poznańskich rezerwistów z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów uczestniczyła w dniach 12-13.10.br. w zawodach strzeleckich europejskich rezerwistów pod nazwą 20. Internationalen Mannschaftsschießwettkampf oraz 39. Internationale Vergleichsschießen.

W przedsięwzięciu zorganizowanym, jak co roku, przez Unteroffiziersgesellschaft Wien uczestniczyli: Danuta ANDEBUR, Damian HERDA, Sławomir CHMIELEWSKI i Piotr NIEMCZYK. Rozegrano następujące konkurencje:
1. strzelanie z StG 77 na dystansie 200 m do tarczy elektronicznej oraz rzut granatem treningowym do okręgu, na odległość 20 m - klasyfikacja zespołowa;
2. strzelanie z StG 77 na dystansie 200 m do tarczy elektronicznej oraz strzelanie z pistoletu wojskowego P 80 do tarczy elektronicznej na dystansie 10 m - klasyfikacja indywidualna.

Po pierwszym dniu zmagań uczestniczyliśmy w corocznym spotkaniu żołnierzy służby czynnej i rezerwistów austriackich „Herbstfest der GARDE Wien”. Podsumowaniem zawodów było wręczenie pucharów i dyplomów, którego dokonał Präsident UOGW Vzlt Richard KNAUS. W klasyfikacji zespołowej drużyna WSAR zajęła IV miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej Piotr NIEMCZYK zajął I miejsce z wynikiem 188 pkt. na 200 możliwych do uzyskania.

Wiedeń jest pięknym miastem, obfitującym w muzea oraz ciekawe historyczne miejsca. W wolnym od zajęć czasie zwiedziliśmy m.in. Pałac Cesarski Schönbrunn, Muzeum Historii Wojskowości (Arsenał) oraz Wzgórze Kahlenberg – znane z historii Odsieczy Wiedeńskiej 1683 roku.

Tekst i zdjęcia: Piotr Niemczyk

Wróć