VIII Międzynarodowy Patrol Wojskowy im. por. Łukasza KUROWSKIEGO

W sobotę 22 kwietnia 2017r. odbył się VIII Międzynarodowy Patrol Wojskowy im. por. Łukasza KUROWSKIEGO, zorganizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów w Poznaniu przy współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Poznaniu.

Delegacje uczestników VIII Patrolu wraz z gościem honorowym Anetą KUROWSKĄ - żoną por. Łukasza KUROWSKIEGO zebrały się przed cmentarzem w Lusowie, gdzie po krótkich okolicznościowych przemówieniach przedstawiciela WKU w Poznaniu mjr Grzegorza WDOWSKIEGO i Wójta gminy Tarnowo Podgórne pana Tadeusza CZAJKI, oddano honory i złożono wiązanki kwiatów na grobie patrona naszego przedsięwzięcia. Była to jedna z nielicznych okazji aby upamiętnić przypadające właśnie w tym dniu imieniny Łukasza i zbliżającą się dziesiątą rocznicę jego śmierci.

W VIII Patrolu uczestniczyło 38 trzyosobowych drużyn, w tym 33 drużyny klasyfikowane: weteranów, rezerwistów, żołnierzy zawodowych, żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych i kandydatów do służby w NSR oraz młodzieży szkolnej i akademickiej, oraz 5 drużyn członków WSAR (biura zawodów). A były to miedzy innymi reprezentacje: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania, 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Poznania, Wyższej Szkoły Bankowej z Poznania, Zespołu Szkół Handlowych z Poznania, Zespołu Szkół Geodezyjno Drogowych z Poznania, Zespołu Szkół Rolniczych ze Środy Wlkp., Zespołu Szkół Mechanicznych z Poznania, Poznańskiego Bractwa Kurkowego, Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK ze Swarzędza, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa z Bełchatowa, Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP z Gniezna, członków WSAR oraz grup fascynatów wojskowości z Poznania i jego okolic.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, a także do zapoznania się z tabelami wyników z zawodów. Polecamy także artykuł na stronach MON [tutaj].

Foto: K.Niemczyk, B.Gałka i M.Świtalska.

Wróć