Kwesta na Ukrainę

Wojna na Ukrainie wywołała masową migrację ludzi zagrożonych utratą zdrowia i życia. Dotychczas najwięcej uchodźców poszukuje wsparcia w Polsce, gdzie znajdują nie tylko tymczasowe mieszkanie, ale również odzież, żywności, rzeczy codziennego użytku i leki.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów odpowiedziało na prośbę oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, o pomoc w przeprowadzeniu kwesty na rzecz wsparcia ludności Ukrainy. W zbiórce 28.03.2022r. brali udział członkowie zarządu WSAR: Mariola ŚWITALSKA i Piotr NIEMCZYK – koordynator ze strony WSAR, oraz młodzież szkolna Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, pod opieką Pani Iliany JOPEK-LUBIK. Kwesta prowadzona była przed Aulą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie miał miejsce „Speaking concert – ostatnie requiem, czyli M jak Mozart”. Kwesta w ciągu ok. 2 godzin przyniosła łącznie blisko 600 zł, kwota ta może nie jest oszałamiająca, ale każda złotówka darowana w tak szlachetnym celu jest bardzo cenna. Na wyróżnienie zasługuje uczennica Maja MIŁAŃSKA, która dzielnie i z dużym zaangażowaniem zbierała datki.

Zachęcamy do wspierania uciekinierów z Ukrainy (sposobów jest wiele) pamiętając o tym, że aby nie paść ofiarą nieuczciwości, warto wspierać oficjalne zbiórki i sprawdzone fundacje.

Wróć